Tuesday, November 30, 2010
Küsitlus: Kummast otsast Sina banaani avad?
X Factor UK jätkub
Tunnistan, et olen sellegi poolest iga esmaspäev ära vaadanud, kes välja langes ning tänase seisuga on kolm nõrgemat koju saadetud, seega 1 veel minna ja seis oleks jälle täitsa talutav aga nagu ma juba ütlesin, siis ta on ootamatult populaarseks rahva seas saanud.
Panen siia uuesti oma ennustuste tabeli ja märgin punasega välja kukkunute nimed. Kõiki seal pole, sest tegin selle tabeli alles kuu alguses, enne neid olid osad juba lahkunud, toona jagasin nad nelja gruppi vastavalt nende omadustele, täpsemalt saab nende kohta lugeda siit: "X Faxtor UK üllatab taas ja pingerida!"
2.Aiden Grimshaw, 18
Rebecca Ferguson, 24
Cher Lloyd, 17
One Direction,
Mary Byrne, 50
4.Katie Waissel, 24
5.Wagner Fiuza-Carrilho, 54
3.Paije Richardson, 19
1.Treyc Cohen, 26
Matthew "Matt" Cardle, 27
Annan hindamiseks video, kus laulab see n-ö viimane pind minu silmis, Matt Cardle. Kas ainult mulle tundub või ongi tal endiselt 27-aastaselt käsil häälemurre ning selles tingitult ka äärmiselt häiriv ja kõikuv hääletoon.
Ahjaa, hea ülevaate saab veel X Factor UK series 7 Vikipeedia leheküljel, see täieneb seal pidevalt.
Monday, November 29, 2010
Peast täitsa sooda
Ka selline võib üks õudusunenägu olla!
Sunday, November 28, 2010
Noorte hääl: Kas kaks "litsi" sobivad kokku?
Mu eks oli kunagi ka selline, aga ta tahtab mind tagasi, väites et ühesugused kuuluvad kokku, aga c´mon, kas ta ei arvaks, et ma petaks teda ja ta mind?
/.../
Miisu, 14
Dr. Noormanni vastust ja pikemat varianti saate lugeda sellelt lingilt. Olen ka varem kirjutanud sellest toredast rubriigist, kus leidub alalõpmata vaimukaid pärleid.
Elagu noorus!
Talendid Eesti moodi
Ma saan aru, et Suurbritannias või Ameerikas korraldatakse neid aastaid aga Eesti on küll liiga väike maa, et iga paari aasta tagant mingeid talente leida ja üldse, mis talent see on kui mõni neiu laulab keskpäraselt või lapsed teevad koos puntratantsu. Aga saatest lähemalt, eilne TV3 ülekanne oli küll täielik läbikukkumine, pilt pidevalt hüppas ja stuudio heli on nii vaikne, et ka selle põhja panek ei aidanud suurt midagi. Muidugi reklaamipausid röökisid oma täies hiilguses, need on 2x valjemad ka tavasaadete/filmide puhul.
Esimeses poolfinaalis jäi mulle silma kolm etteastet ja suureks üllatuseks said nad kõik ka edasi, seda juba tihti ei juhtu aga tuleb tunnistada, et ülejäänud olid suhteliselt magedad etteasted ka.
Aga õhtu nael oli siiski Paul Potts, kes sulatas mu südame juba toona, kui osales Briti talendisaates, lausa rõõm on näha, et ta pole kaotanud oma tagasihoidlikku joont erinevalt Susan Boyle`st, kes pidevalt närvivapustustega kimpus.
Surm varitseb katuseräästas
Seniks aga tuleb endal silmad üleval hoida ning võimalusel kasutada turvalisemaid tänavaid, parem mõnikümmend meetrit rohkem kõndida kui aastaid haiglavoodis veeta, sest tõde on see, et takkajärgi on kõik targad aga mis sest ohvrile enam tolku.
Friday, November 26, 2010
Talve võlumaa
Ilmataat õnnistab meid endiselt koheva lumega, et mitte sellest kõigest ilma jääda suundusime eile Viimsi metsarajale, kus viimati käisime sügisel seeni korjamas. Kuna tookord juba võttis see koht ahhetama, oma metsiku loodusega, siis sellise lumekatte all oli see lausa lummav, nagu mõnes muinasjutus.
Siin ka väike fototõestus!
Wednesday, November 24, 2010
Lumememm me rõdul
Tuesday, November 23, 2010
Scullyt ja Mulderit mäletate?
Kui see esmakordselt jooksis olin ma väike jõnglane, toona tundus see muidugi oluliselt hirmsam ja ulmelisem kui praegu aga just nostalgia on see, mis teeb selle vaatamise mõnusaks. Sel ajal oli tegemist äärmiselt populaarse sarjaga, küll sai mängitud neid tegelasi ja üks tuttav pani koguni oma kassidele nimeks Scully ja Mulder.
Monday, November 22, 2010
Puhkamise kunst
Möödunud nädalavahetus oli väga karm, just minu uneajale, sest nii reede kui ka laupäeva õhtud venisid varahommikuni välja ning järgnevad päevad kulusid suuresti selle tagasi teenimisele. Mind paneb ikka imestama, kuidas mõned suudavad nädalast-nädalasse ja isegi mitu päeva järjest väljas käia, mina igatahes mitte.
Oma hilisteismelise perioodist ma ei mäleta, et oleksin kuus rohkem kui 2-3 korda peole ära eksinud, kuigi 4 aastat tagasi käisin terve suve ühe väga hea sõbraga pidudel kaasas, tema oli fotograaf ja kuna mul suurt midagi tol ajal teha polnud, siis liikusin kaasas. Aga erinevalt tavalisest peolisest olime eranditult mõlemad alati kained ning ühe öö jooksul võisime läbi sõita pea pool Eestit ning külastada loendamatuid pidusid. Just see ringi sõitmine oli põnev ja erineb klassikalisest peolooma ööelust.
Kodumaad avastada meeldib mulle endiselt, kuid suvalistele pidudele eelistan ma kodus või sõprade juures toimuvaid istumisi ning vahest väljas/klubis mõnda head bändi kuulamas käia. Mul oli hiljuti selle teemaline vestlus ühe töökaaslasega, mille peale ta ütles, et teismelisena me pidutseme klubides, siis tulevad kaaslased, toimuvad kodused istumised, selle järgneb vaikuse periood - lapsed ning kui nad on piisavalt vanad, et saavad ise hakkama, tuleb uuesti tahtmine klubidesse minna. Kes teab, võib-olla on tema jutus tõetera sees, elame näeme!
Aga nüüd, puhkust!
Friday, November 19, 2010
Jõulutuurid võtavad tuure üles
Aga ausalt öeldes pole mul selle vast midagi, sest seda suurem on valik ning tõenäosus, et kuskil ka midagi tõeliselt head näha saab. Artistid, kes aastaid on varjus olnud ja annavad kontserte harvemini kui käib kuuvarjutus, ainuüksi nende pärast tasub see tõmblemine ära. Sel aastal on otsus igatahes kerge, ei mingeid modernseid poplaule, ei mingeid noori superstaarihakatisi ,vaid kaks imelist Eesti kullafondi kuuluvat artisti Siiri Sisask ja Tõnis Mägi ning juba neljandat korda toimuv Jõulutähed.
Thursday, November 18, 2010
Kuidas reklaamides otse näkku valetatakse
Raamatuarvustus: A. Nekrassov "Emaarmastus"
Ainuüksi juba see tõik peaks kõnelema enda eest, kui aktuaalseks on muutunud aastakümneid ühiskonna poolt heaks kiidetud ja tagant õhutatud emaarmastuse medali teine, tumedam pool. Niisama vaevalt keegi seda raamatut loeb, sest tegemist ei ole ei põneviku ega romaaniga vaid puhtalt ühele psühholoogilisele häirele keskenduva looga, kus leidub kasulikku infot, et seda olukord vältida või lahendada.
Raamatus on palju elulisi näiteid, mis erinevate perekondadega on juhtunud, kuid neil kõigil on üks ühine joon, need on traagilised ning põhjused peituvad ema liigses ohvrimeelsuses oma laste suhtes. Peres, kus naine kaotab oma esmase funktsiooni olla armastav kaasa oma mehele ja seejärel hea ema lastele, toob kaasa varem või hiljem laguneva suhte ning see omakorda ema üha suurema klammerdumise järglastesse. A. Nekrassovi teooria põhiselt on oluline luua naise ja mehe vaheline Armastuse Ruum, kus esikohal oled SA ISE ning teisel kohal MEES/abikaasa ning siis alles lapsed ja vanemad.
Esimesel päeval lugesin kohe kolmandiku raamatust ära, see oli justkui sissejuhatus ja teema pealiskaudne lahkamine, kuid sisaldas rohkelt elulisi fakte millega on lihtne nõustuda. Kõige parem näide oli järgmine: kui ema on liiga kinni oma lapses ja viimane peaks kodust lahkuma, siis muidu hea tervisega vanemal tekivad ootamatult igasugused tervisehädad, selle asemel, et pöörduda arsti juurde ja leida ravi, kurdab ta neid päevast päeva oma lapsele, tekitades nii temas süümepiinu. Samas on selles raamatus üht-teist häirivat, paljud mõtted ja isegi laused korduvad ning kohati on tunda autori liigset ego- ja shovinismi, mis tulevad eriti hästi välja teises peatükis läbi „imeliste paranemiste“ lugude.
Teine peatükk “Psüühiline sünd“ aga tekitas minus palju vastakaid tundeid, ühtlasi oli palju äratundmist ning samal ajal tekitas see minus kohutavat õudu. Tunnistan ausalt, kui ma lõpuks raamatu käest panin, siis minu peas käis meeletu virr-varr. Just see tunne, et pikka aega olen kahtlustanud, et miski on valesti, kuid samal ajal maha surunud, et see kõik on vaid minu ettekujutus ja siis selgub, et see ongi tegelikult nii nagu ma arvasin.
Ühtlasi tundus see nii uskumatu, mis pani mind end võrdlema usklikega, kes loevad piiblit ja on sellest nii paelutud, tavainimesele tundub see tobe aga just nii mina end tundsin, see raamat tõmbas mu endasse ning nüüd olen ma nagu ori, kes tahaks valjuhääldi kõigile emadele öelda, et LUGEGE, kuidas te ise hävitate oma laste, meeste ja lähedaste elusid!
Psüühilise sünni osas räägitakse lahti ka suurimad vead, mida emad teevad, kuidas nad klammerduvad laste külge ning suuremalt jaolt teevad nad seda täiesti enese teadmata, tahtmatult. Kahjuks on just seetõttu neil raske aru saada, miks kõik nende ümber õnnetud on, sealjuures ka nad ise, sest nad justkui annavad endast kõik.
Kolmas peatükk kirjeldab "Väärtuste süsteemi", kus autor seletab lahti 6 ringi, mis näitab erinevate lülide olulisust meie elus, esimesed kolm olen ma juba eelnevates lõikudes ära toonud, neile järgnevad sugulased, töö ja viimasel kohal sõbrad ja hobid. Lisaks käsitleb ta armastust kui vabadust, et suhe toimib ideaalselt vaid siis, kui need kaks on koos, kus mõlemad osapooled tunnevad, et nad teevad kõike enda tahtest ja soovist, mitte sunnist. Tsiteerin: "Seal, kus puudub vabadus, seal pole ka armastust!".
Mulle jäi silma üks hea mõttekäik, mis suunatud neile, kes on üksinda. Tsiteerin: "Kuna me vaatleme täiskasvanud inimese väärtuste süsteemi, siis ei oleks armastuse esimene ring ilma armastatud inimeseta selles täielik. Täiskasvanu soovib varem või hiljem luua paari, olla kõrvuti armastatuga. Kui teda pole, siis jätke talle koht, pidades silmas, et siin on tulevikus TEMA. Ärge täitke seda kohta kellegi ega millegagi! Ei laste, töö, väitekirja, raha, vanemate, sõprade ega lemmikloomadega. See on väga tähtis, et koht TEIE kõrval oleks vaba, sest siis võib keegi siia tulla. Vastasel juhul võib tulija tunda ennast selles ruumis ebamugavalt ja kiiresti lahkuda"
Veel kohtab selles raamatus palju sõna Jumal, kuigi esmalt võib tunduda, et tegemist on järjekordse usu ülistamise teosega, siis kolmandas peatükis lahkab autor seda küsimust põhjalikult. Võrreldes Jumalat ühteaegu õhu, vabaduse kui ka armastusega just selle neutraalses olekus, tuues ta välja füüsilisest kehast ning rõhutades, et need, kes peavad Jumalat endast kõrgemaks ei saagi kunagi "täiskasvanuks" nagu eluski, kui poeg/tütar on allutatud emale või isale.
Neljandas peatükis tuleb juttu lapsepõlve mõjust meie ülejäänud elule, saab ju liigne emaarmastus alguse lapse sünnist ning väljendub liigses hoolitsusest ja soovist kaitsta oma võsukest kõige halva eest. Siin toob aga autor välja olulise nüansi, et just lapsepõlves kogemata katsumused saavad suurest peast "lapsele" saatuslikuks. Teate küll seda laulu:
Me teame mis on hellus mis on hool,
meid saatnud armastus on igal pool.
On aastad läinud õnneläikesed
kuid meie, me pole enam väikesed!
Refr. Las jääda meile ka käimata teid,
hulk karme päevi ja armunud öid.
Las jääda meile ka võitmata vood
ja meie laulda kõik laulmata lood.
Meid kanti hällist saati käte peal,
ei lastud varvast ära lüüa eal.
Meist hoiti eemal tormid, äikesed,
kuid meie, me pole enam väikesed!
Me tööd ja mängud võeti vati seest,
meid kaitsti kiivalt pettumuste eest.
Said kätte toodud kuud ja päikesed,
kuid meie, me pole enam väikesed!
Järgmises osas puudutab ta lühidalt laste armastust vanemate vastu. Nagu ka eelnevates lõikudes juttu on, siis liigse emaarmastus väljendub tihti ohvrimeelsuses, andmises ja hoolitsuses, sellises õhkkonnas kasvanud laps aga tunneb, et ta oleks justkui võlgu oma emale kõige selle eest ning alateadlikult ootab seda ka ema ise. Aga tegelikkus on see, et lapsed ei võlgne oma vanematele mitte midagi, nad ise kustuvad meid ellu ning otsustavad, mida annavad või mitte.
Ma soovitaks raamatut esmalt kõigile neile naistele, kes on alles emaks saamas või väikese lapsega, sest kõige lihtsam on probleeme, mis seoses lastega kahe vanema vahel tekivad, ennetada või lahenda neid algstaadiumis. Teine grupp on vanem põlvkond, kes kasvanud ajal, mil normiks oligi ohverdada kõik oma laste nimel ning nüüd kui lapsed pesast lahkuvad, avastavad ühtäkki, et pole midagi mille nimel elada, sest ka mees on suurest tõrjumisest, kas alkohoolik või juba ammu jalga lasknud.
Peaaegu unustasin: 22. nädal
Tuesday, November 16, 2010
Armastusest kasvab sidrunipuu 5. nädal
Pikema loo rääkisin ma eelmine kord ära, seega lisan seekord ainult pildid (tehtud täna):
Muusikasoovitus: A-Ha
Monday, November 15, 2010
Ja esmaspäev ongi rikutud!
Nüüd on vaid Rebecca jäänud, kes mulle tõsiselt meeldib ning tore poistebänd One Direction, ülejäänud võiks vabalt kaubarongi peale panna ja metsa saata. Tegelikult ma ei soovi kellelegi halba, lihtsalt hetkel on kaotusvalu väga suur, sest Aiden oli just see, kelle pärast ma seda saadet suure õhinaga vaatasin, loodetavasti kuuleme tast veel tulevikus.
Siin siis Aideni viimane esinemine ning väljahääletuse video:
Saturday, November 13, 2010
Aasta oli siis ...
Thursday, November 11, 2010
Faktid elust enesest 3.osa
Baby giraffes fall 5-6 feet to the ground when they are born. Kaelkirjaku poeg kukub sündides umbes 1,5m kõrguselt.
In the past ten years, the median bra size in the U.S. has increased from a 36C to a 36DD. Viimase kümne aastaga on Ameerika keskmine rinnahoidja suurus kasvanud 36C-lt 36 DD-le.
Surgeons operate better while listening to music. Kirurgid opereerivad paremini kui nad kuulavad samal ajal muusikat.
Honey is the only food that does not spoil. Honey found in the tombs of Egyptian pharaohs has been tasted by archaeologists and found edible. Mesi on ainus toit, mis kunagi ei aegu. Mett on leitud Egiptuse vaaraode haudadest, seda maitsnud arheoloogid kinnitasid, et see on endiselt söödav.
Air Force One is not called Air Force One unless the President is on it. Ameerika presidendi lennuk Air Force One kannab seda nime ainult siis kui president on pardal.
Humans have the largest penis of all primates. Inimesel on primaatidest kõige suurem peenis.
In Ancient Rome, crowds used the thumbs-up sign to the encourage the winning gladiator to actually kill his opponent. Vanas-Roomas, näitas publik pöial üleval märki, julgustamaks võitval gladiaatoril vastast tapma.
The lowest grossing film of all time only made $30. Maailma vähim teeninud film kogus vaid 30 $.
There were 42 known assassination attempts on Adolf Hitler. Teadaolevalt tehti Adolf Hitlerile elu jooksul kokku 42 tapmiskatset.
President Rutherford B. Hayes was the first president to use a phone. His phone number was simply 1. President Rutherford B. Hayes oli esimene president, kes kasutas telefoni. Tema telefoninumber oli 1.
In the state of Georgia, all sex toys are illegal. Georgia osariigis on kõik seksilelud illegaalsed.
Your hair is dead. (Once the hair emerges from the follicle, there is no more biochemical activity inside it. There is no method for “healing” damaged hair – you either artificially add moisturizers and conditioners to hide the damage, or you simply cut it off.). Juuksed on surnud (kui juuksekarv väljub naha alt, siis ei toimu temas enam biokeemilist aktiivsust. Pole olemas meetodit, mis kahjustatud juukseid parandaks, sa kas kasutad erinevaid aineid, et seda peita või lõikad lihtsalt ära).
False eyelashes were invented by a movie director. Kunstripsmed leiutas filmilavastaja.
A flamingo eats with its head upside down. Flamingo sööb pea tagurpidi.
The cast of The Expendibles has “killed” a total of 1,593 actors throughout their film careers. And that´s not counting their kills in The Expendibles itself! Filmi "Palgasõdurid" näitlejad on oma eelnevates filmides kokku tapnud 1 593 näitlejat. Sealjuures pole selle arvu hulka loetud filmi "Palgasõdurite" enda tapmisi.
Top 5:
Dolph Lundgren – 632
Sylvester Stallone – 340
Jet Li – 231
Bruce Willis – 200
Jason Statham - 141
Men’s shirts and women’s shirts have buttons on opposite sides. Meeste ja naiste särkidel on nööbid erineval poolel.
The magic word “abracadabra” was originally used in an attempt to treat malaria. Maagilist sõna “abrakadabra” kasutati algselt, et ravida malaariat.
Tuesday, November 9, 2010
Armastusest kasvab sidrunipuu!
Veel üks täiendus: 11.11 saabus ka kolmas uudistaja pinnale.
Viimane kord kasvatasin ma seemnest sidrunipuu kuskil kümme aastat tagasi, taim oli lõpuks juba nii pikk, et ei tahtnud aknalauale ära mahtuda. Oi, kui ilusad erkrohelised lehed tal olid ning eriti meeldiv oli see sidrunilõhn, mida need puudutamisel eritasid. Kahjuks sai ta mõned aastad tagasi kingitud potilillelt satikad, mis ta ära tappis, samamoodi läks minu Tsehhist toodud luuderohuga. Seekord üritan muidugi võimalusel kärpida võrseid, et nad väga lakke ei kasvaks ja jääks pigem ühtlase võsana.
21 ehk nädal pildis
Kui naabrinaise närvid üles ütlevad!
Tegelikult eelneb kogu sellele sündmusele üks pikk lugu. Kolm aastat tagasi, kui koera soetasime, oli mu elukaaslane kodune, seega ei pidanud Bilo tihti omaette olema ja ka tema haukumisprobleem selgus hiljem, kui kaaslane töökoha leidis ja koer päeval üksi pidi olema. Kuna meie ümber elasid tööl käivad inimesed ja ainus, kes haukumist päeval kuulis oli lapsega kodus olev tuttav, siis erilist muret ei olnud.
Poolteist aastat tagasi kolisime aga omaette elama, uude majja, kus teaduspoolest palju väikeseid lapsi, nii oli ühtäkki meie korrusel kaks naabrit, kel pereema lapsega kodune ja üks neist koguni korteriomaniku vend oma perega. Vastas elab aga maja juhatuse esimees. Ühesõnaga üks igati karm situatsioon, kuid lootsime mõistvale suhtumisele, mille üllatuseks me ka saime.
Nimelt kuni eelmise kuuni, on meil vaid kõrval naabriga jutuajamine haukumise teemal olnud ja seda ka ainult ühe korra pärast, kui me koera ööseks paariks tunniks omaette jätsime, sellega vestlus piirdus ja rahu majas. Majahaldur vaid tegi nalja ükskord liftis, et koer vist väga armastab meid, et igatsusest nutab. Aga nüüd paar kuud tagasi kolis meie korrusele elama uus perekond, kes meile kohe ka ukse taha tulid ja selgitust nõudsid, ütlesime, et tegeleme sellega.
Kuna aga rahaline seis kuidagi kohe 1000-2500 EEK-ist väljaminekut ei lubanud ja elukaaslane nagunii poole kohaga kodune on, siis arvasime, et kannatab välja kui koer paar päeva nädala sees haugub. Rõhutan siinkohal, et me ei jäta kunagi koera öörahu (23-7) ajal üksi (va. see üks kord) ja kui nädalavahetusel vaja poes käia, siis maksimum tunniks-kaheks, enamasti jääb ikkagi üks koju ja teine käib ära. Lisaks on ta tavaliselt üksi kuni 7 tundi.
Aga tagasi möödunud kolmapäeva. Seisis siis see uus naabrinaine ukse taga ning oma ärritunud hääletooniga nõudis koera vaigistamist, sest tema ei saavat üldse elada ning nüüd peame ütlema kohe kuupäeva, millal vaikus majas on. Ja üldsegi peaksime kõigilt majaelanikelt luba küsima, et koera omada, muidu ei tohtivat üldse teda kortermajas pidada. Õnneks suutis mu elukaaslane ilmselgelt hüsteerias naabrile rahulikult vastata ning suurema osa aja sai kuulata uskumatuid avaldusi, mis lõppes lausega, et paneb asjale ametliku käigu ja hoidku me ainult alt, tema seda asja nii ei jäta.
Siinkohal rõhutan asjaolu, et koer oli meil juba teine poolteist aastat enne olemas kui sinna kolisime ja pealegi elab meie 54 korterilises majas kuskil 15 koera ja meie oma pole sugugi ainus haukuja. Aga siiski, kuna endal ka tegelikult paha meel selle pärast, et koer haugub, otsustasime selle väljamineku teha ja see rihm ära osta.
Valikus on sprei- ja elektririhmad aga kuna mulle tundub, et meie koerale isegi meeldib tsitruseliste lõhn, siis raha raiskamise vältimiseks tellisime viimase, täpsemalt PetSafe Standard haukumisvastase kaelarihma. Pakikese saime juba kahe päeva pärast kätte ning tegime katsetega kohe ka algust. Kuna elukaaslasel oli lisaks nädalavahetusele ees mitu vaba päeva, siis saime tasahilju proovima hakata. Enne vaatasime läbi ka selle tutvustava video, millest päris palju abi oli:
Alguses oli Bilo muidugi väga õnnelik, kaelarihmad talle väga meeldivad, sest ta seostab seda õue minekuga ning seetõttu oli selle sobitamine väga lihtne. Lõpuks kui kõik prooviks valmis oli, hakkas endal süda sees valutama ja kui see esimene surakas ära käis, võttis koera niuksumine kohe ka pisara välja. Ülejäänud õhtu võis tema silmis ainult solvumist näha, koer, kes tavaliselt iga hinna eest kaissu poeb, peitis end nurkadesse, mida tavaliselt väldib ja nii kuni järgmise päevani.
Laupäeval, me enam ei katsetanud, lasime tal vabalt olla, et ta päris šokki sellest olukorrast ei saaks ning kui lõpuks pühapäeval rihma uuesti kaela sai, siis värises kohapeal nagu haavaleht. Proovisime puuri panemist, millele järgnes haugatus koos karistusega ja vaikus, tundus, et töötab, kuid koera õnnetu olek tekitas meeletu viha. Ma oleks tahtnud, et too naaber näeks seda olukorda, et ta tunneks kui raske on näha väikest süütut olevust sellises abitus olekus.
Esmaspäeval tegime esimese pikema katse üksi olemisega puuris, ajaks 3 minutit, selleks, et hiljem toimunust hea ülevaade oleks, pani elukaaslane kaamera filmima. Tulemus oli päris hea, ühe haugatuse tegi, ning edasi oli vaikus majas, kuid selle eest vägivallatses ta natukene aega puuri kallal. Sama protseduuri, ainult oluliselt pikema ajaga (1,5 tundi) tegime ka täna ja tulemus oli rabav, ei ühtegi haugatust, 8 minutit rahutut olekut, paar minutit istumist ning siis heitis ta end pikali ja sinna ta jäi, lisaks, erinevalt eelmisele päevale, oli ta puurist väljudes energiline ja rõõmus, sugugi mitte õnnetu olekuga.
Kuid sellegi poolest pole see veel võit, eesmärk on siiski rihmast lahti saada ja seda nii, et ta ei haugugi enam kui me lahkume, vaid suudab ka ilma selleta vaikseks jääda. Sinna aga on kindlasti pikk tee ja kuigi esimesed päevad olid väga piinarikkad nii koerale kui ka meile on mu lootused väga kõrged.
Monday, November 8, 2010
Viis senti õnne
Friday, November 5, 2010
Kuidas tänapäeval ähvardustega koeri ära antakse!
Järgmine lause ütleb kõik: "Kui nädala jooksul keegi neid endale ei soovi, siis pannakse nad magama. " - ähvardamine näitab omaniku "hoolivust". Ainult väga kalk inimene lükkab enda tehtud vea võõraste südametunnistusele a la selle pärast, et teie neid ei taha pannakse nad magama, mitte selletõttu, et mina kui omanik hoolas polnud.
Thursday, November 4, 2010
Täna, täpselt 3 aastat tagasi ...
Kiirabi: Aga teel olid kiirusepiirangud!
Mõned aastad tagasi sõitsime koos mehe vanematega Hiiumaale sugulaste juurde suvitama. Ilmad olid augustikuiselt kuumad ja käidud sai kõik turistiatraktsioonid. Kolmandal päeval aga muutus elukaaslase ema tervis ootamatult halvaks, esmalt valutas vaid ta kõht, kuid kui lõpuks pilt ees virvendama hakkas oli selge, et vaja läheb arsti.
Asusime haiglast umbes 30 km kaugusel ning kui alguses oli mõte ise kohale sõita, siis ohutuse mõttes kutsuti kiirabi. Peale tunnist ootamist, ei olnud kiirabist ei kippu ega kõppu (normaalne aeg oleks kuskil 30 min), selle peale helistas sugulane, et aru pärida, kuid keegi midagi ei teadnud, ainus, mis öeldi oli, et kiirabi on teel. Lõpuks, rohkem kui tund hiljem saabus kiirabi ning küsimuse peale, mis nii kaua aega võttis, öeldi, et teel siia oli teetööde tõttu piiratud kiirus 30!? ja pealegi, kui oleks tulnud teade liiklusõnnetuse kohta oleks nad üldse tulemata jätnud!
Haige vaadati üle, tehti süst ning midagi tarka ei öeldudki, kuigi oli teada, et tal probleeme sapikividega, viidati pigem kuumusele ja sellega seonduvale. Selle peale pakkisime oma asjad kokku ning suundusime praami peale, et ruttu Tallinna ning tõelise abi juurde saada. Terve tee oli elukaaslase emal siiski väga paha olla ning pidevalt ta ka oksendas, mis viitas ainult tõsisele hädale ja vaevalt seda vaid süstiga lahendada saanuks.
Lõpuks kui traumapunkti jõudsime, pidime taaskord kokku puutuma selle paljukirutud poliitikaga, kus kokkuvarisemise äärel inimene peab tunnike kaks ootama ja siis veel posu pabereid täitma. Kui siis lõpuks sisse pandi selgus ka tõsiasi, et inimesel eluohtlik põletik sapikividest. Õnneks seekord saadi lõpuks ikkagi jaole ning peale operatsiooni ja mitut nädalat taastumist lõppes kõik õnnelikult.
Wednesday, November 3, 2010
Noored, kuhu teil kiire on? ehk Dr. Noormann ja kadunud lapsepõlv
Panen siia mõned erilised pärlid, mõelge, kuidas teie sellistele muredele vastaksite? Pole ju nii lihtne! P.S. eriline tähelepanu (olematule) kirjaoskusele.
"Miks mu poiss teistele musimärke taha paneb?"
"Mida teha, kui olen 13 ja rase?"
"Kas peaksin poisiga seksima, et ta mind maha ei jätaks?"
"Kas Ta siis tahab mind või ei?"
"Mida teha, kui mu tüdruku sõbranna on räige idioot?"
"Kui vanem kutt magab noorema tüdrukuga, kas see on siis ärakasutamine?"
Kogu selle loo peale meenub üks Juku anekdoot:
Juku istub tunnis ja murrab pead: "Jätaks õige suitsetamise maha? Jooks ehk vähem? Teeks narkotsiga lõpu? Naabri Mari ka rase, mis ma temaga nüüd teen?"
Läheneb õpetaja ja küsib:
"Juku, kui palju on kaks korda kaks?"
"Neli," vastab Juku. "Oh, õpetaja, oleks mul teie probleemid!"
Tuesday, November 2, 2010
Kahekümnes nädala pilt
Monday, November 1, 2010
X Faxtor UK üllatab taas ja pingerida!
Eilses saates aga tõestas ta osaliselt vastupidist, kandis küll taaskord liiga palju meiki aga see eest tema esitlus oli tolle saate parim ning kui ta sama rada jätkab võib isegi tõele vastata, et tegemist selle saate favoriidiga, vaadatakse ju tema videosid kordi rohkem kui teiste omi.
Mõned artistid on siiski kuidagi sujuvalt tahaplaanile jäänud, ma pole viimastel kordadel väga vaevunud neid vaatamagi, samas olen paar esinejat teenimatult märkimata jätnud, nad küll ei kuulu mu lemmikute hulka aga väärivad esiletõstmist kindlasti. Panen siia neljaosalise tabeli, kus esimeses on favoriidid, teises head esinejad, kolmandas omamoodi ja viimases kõige nõrgemad minu silmis, eks näis siis kui täppi läheb.
Favoriidid, neist kolmest arvatavasti selgub ka võitja:
Aiden Grimshaw, 18
Rebecca Ferguson, 24
Cher Lloyd, 17
Head esinejad, mulle meeldib neid laval vaadata, ühed on verinoored ja sobivad ideaalselt poistebändina, mida tegelikult turule hädasti vaja oleks ning muidugi Mary, kellel on imeline hääl ja diivalik olek.
One Direction, viieliikmeline poistebänd, kokku pandud kohtunike poolt.
Mary Byrne, 50
Nemad kahekesi on väga õhukesel jääl, nad eristuvad massist, kuid nad on vokaalselt liialt erilised ja mitte just kõige tugevamad
Katie Waissel, 24
Wagner Fiuza-Carrilho, 54
Nähtamatud, igavad ja ei midagi säravat.
Paije Richardson, 19
Treyc Cohen, 26
Matthew "Matt" Cardle, 27